sobota, 5 lutego 2011

Sztuka opakowania

Ruszyła V. edycja Konkursu na najlepsze opakowanie roku – ART OF PACKAGING.

Już od pięciu lat szukamy pereł wśród opakowań – zaskakujących formą, konstrukcją; urzekających pomysłem i wykonaniem; genialnych i funkcjonalnych; artystycznie przyziemnych, innowacyjnych i przyjemnych w użytkowaniu.

Zgłoś swoje opakowanie!

Konkurs ma dwie edycje: ART OF PACKAGING - Debiuty (edycja dla studentów i absolwentów szkół i uczelni związanych głównie z projektowaniem i produkcją opakowań) oraz ART OF PACKAGING - Professional (edycja dla profesjonalistów: projektantów, agencji, drukarni, firm produkujących opakowania oraz firm będących odbiorcami/właścicielami opakowań). Zgłoszenia do obu edycji Konkursu przyjmowane są w kilku kategoriach; pomiędzy nimi jest kategoria specjalna - Opakowanie Z SZUFLADY (już nie Debiut ale jeszcze nie Professional; opakowanie – jego projekt lub prototyp – stworzone przez profesjonalistów, które z jakichkolwiek względów nie ujrzało jeszcze światła rynkowego, czyli nie zostało wdrożone do produkcji). Szczegóły na temat Konkursu - regulamin i ankieta zgłoszeniowa znajdują się na stronie: www.artofpackaging.pl.

----
Powyższy konkurs zapinspirował mnie do pokazania Wam różnych opakowań "dizajnerów" z całego świata. Podobno "nie szata zdobi..." ale w dzisiejszym świecie panuje zasada, to co ładnie opakowane, to dobrze sprzedane.


Opakowanie na biżuterię by Gerlinde Gruber

Opakowanie składa się z sześciu identycznych drewnianych kostek. Skórzana obręcz pozwala na otwarcie pudełka.


Czas na kawę, torba i kubki by Studio43


Butelka Malibu by  Seb NIARK1 FERAUT


Soczki w kartoniku by Yunyeen YongWorki na śmieci by  http://lookslikegooddesign.com


Puszki na herbatę by Williamson Teas


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz